המסך המפוצל

מנת היום 28/1/14

ג'נטלמן ג'ים, מחול הצללים ועוד

מאת: שי שגב

פורסם: 27-01-2014
0 תגובות

22:00 ג'נטלמן ג'ים | Gentleman Jim, ערוץ MGM

ארול פלין מככב בדרמה של ראול וולש, המספרת את סיפורו של אלוף העולם הראשון באגרוף למשקל כבד. ארה"ב, 1942. אחד מסרטי הביוגרפיה המשעשעים והמלבבים ביותר שנוצרו אי פעם. ציון: ♥♥♥♥♥22:00 תנו לאש לבעור | Let the Fire Burn, ערוץ Yes דוקו

פרס הבימוי ופרס העריכה – פסטיבל טרייבקה 2013. ב-13 במאי, 1985, משטרת פילדלפיה הפציצה בית דירות שהיה מאוכלס על ידי הקבוצה הרדיקלית "Move". האש שפרצה בעקבות ההפצצה לא כובתה במשך למעלה משעה, למרות שמכבי-האש היו במקום, כשזרנוקי המים שלהם מוכנים לפעולה. חמישה ילדים וששה מבוגרים נספו, וששים ואחד בתים סמוכים נהרסו כתוצאה מההדף. הסיפור הדרמטי שמאחורי ההפצצה הטרגית הזו, שמסופר כולו באמצעות חומרים שצולמו בזמן אמת, הוא סיפורה של קבוצת Move: מדובר בקבוצת מחאה שחורה ברובה, בהנהגתו של ג'ון אפריקה, שתמכה בערכים של טבעונות, חזרה לטבע, הימנעות מטכנולוגיה והגנה על בעלי-חיים. עד כאן זה נשמע כמו משהו מאד ניו-אייג'י וחיובי, אלא שאז היו מספר היתקלויות עם השוטרים, והחיבור בין דעות קדומות, חוסר סובלנות ופחד בקרב המשטרה והשלטונות המקומיים הוביל למערבולת שבסופה אסון נורא. בימוי: ג'ייסון אוסדר. 88 דקות, ארה"ב, 2013. הסרט ערוך בצורה חכמה, מאוד מרגש ומשתמש בחומר ארכיוני רב כדי לחתור תחת מציאות אמריקנית מאוד בעייתית. ציון: ♥♥♥♥♥
22:00 מחול הצללים | Shadow Dancer, ערוץ Yes3

מותחן עם השחקנית אנדראה רייסבורו אשר זכתה לשבחים רבים ולפרסים על תפקידה, בהם פרסי הקולנוע הבריטי העצמאי, איגוד המבקרים של לונדון ופסטיבל אדינבורו. פעילה במחתרת האירית, אם חד הורית, נתפסת לאחר שהייתה מעורבת בניסיון פיגוע בלונדון. סוכן ביון מציע לה לשתף פעולה עם המודיעין הבריטי ולרגל אחר משפחתה. אם תעשה זאת תוכל להשתחרר ולחזור לבנה הקטן, אך התפקיד מעמיד את חייה בסכנה גדולה. שחקנים: קלייב אוון ("הילדים של מחר"), אנדראה רייסבורו ("חופשיה ומאושרת"), ג'יליאן אנדרסון ("תיקים באפלה", "The Fall"), איידן גילן ("משחקי הכס"), דוהנל גליסון ("כל הזמן שבעולם"). במאי: ג'יימס מארש ("איש על חבל"), בריטניה, 2012. מותחן חכם, עשוי היטב, עם הופעה טובה מאוד של רייסבורו. ציון: ♥♥♥♥♥23:05 מרפאת הסקס | The Sex Clinic, ערוץ 8 (הוט)

מספר המבקרים במרפאות הסקס ברחבי בריטניה הכפיל את עצמו תוך חמש שנים בלבד. הסדרה לוקחת את הצופים אל הסיפורים של החולים הנבוכים והצוות המקצועי במרפאות, כשהם מתמודדים עם כמה ממחלות המין הנפוצות והמדבקות ביותר במדינה. מכלמידיה ועגבת, ליבלות, זיבה, הרפס ואיידס - מי נדבק ממי, במה ואיך? והכי חשוב: מהן הדרכים הטובות ביותר לטיפול ומניעת מחלות מין? בריטניה, 2011. סדרה בת 3 פרקים, 50 דקות כל אחד, בשידור יומי.


 

***

מדור "מנת היום" מסכם את כל מה שחדש בערוצי הטלוויזיה, על פי עדכונים המתקבלים מגופי התוכן והשידור. לעיתים נופלות טעויות בעדכונים אלה מסיבות שונות, נשמח אם תתקנו לטובת הקוראים. כותב המדור מדרג רק את התכנים בהם צפה, אשר לחלקם אף ניתן למצוא ביקורת מלאה ומפורטת באתר בו הוא כותב עם הקלקת קישורית המילה ציון.